Wpisy

 • sobota, 23 czerwca 2012
  • Proste Odchudzanie

   proste odchudzanieDlaczego tak trudno jest schudnąć?

   Ostatnio od mojej znajomej usłyszałam ciekawe stwierdzenie: jeśli chcesz zgrubnąć zacznij się odchudzać. Przyznam ze na początku się zaśmiałam, ale później zdałam sobie sprawę, ze to poważna sprawa. W reklamach często słyszy się jak prosto schudnąć z brzucha, jak schudnąć po ciąży, jak zrzucić kilogramy do wakacji, jak oszukać głód…ech żeby to było takie proste jak mówią. Dziś zapraszam do rozważań, o tym dlaczego tak trudno nam stracić wagę.

   Oto 3 powody które powodują trudności w odchudzaniu:

   1. Diety mogą być tak skonstruowane, że ich restrykcje nie pozwalają nam normalnie funkcjonować, co przy okazji wpływa na nasze myślenie i desperacko staramy się utrzymać dietę co prędzej czy później kończy się fiaskiem. To szybko prowadzi do rozregulowania naszych zwyczajów żywieniowych co automatycznie zmienia programowanie metabolizmu z brzuchstop na tluszczstart.

   2. Mało kto o tym mówi, ale często nie zdajemy sobie sprawy że nasza maksymalna wagą jaką osiągnęliśmy jest wyznacznikiem równowagi naszego organizmu i umysłu. W czasie kiedy przybieramy na wadze zwiesza się u nas liczba komórek tłuszczowych, ale w czasie odchudzania już nie jest tak łatwo. Myślimy tylko o tym jak oszukać głód, w rzeczywistosci taki stan nasz organizm traktuje jako chorobę kiedy nie możemy jeść. Dlatego też im szybciej chudniemy, tym szybciej wracamy do poprzedniej wagi. To jeszcze jednak nie jest najgorsze, bowiem im szybciej chudniemy tym większa jest determinacja organizmu do tycia i to jak najszybszego. Zatem tylko małe załamanie w diecie może wywołać efekt lawinowy.

   3. Przerywając dietę często nie zdajemy sobie sprawy, ze to co teraz zrzuciliśmy (a zaraz nadrobimy) będzie w przyszłości jeszcze trudniej zrzucić. Przykładowo jeśli udało się nam schudnąć 10 kilogramów oszukując głód, to tak naprawdę udało się zrzucić około 7 kg tłuszczu i 3 kg masy mięśniowej. Przerywając dietę i zyskując 10 kg tak naprawdę zyskujemy 9kg tłuszczu i 1 kg masy mięśniowej.

   Zatem następnym razem kiedy będziemy dla siebie dobierać dietę, koniecznie przypomnijmy sobie to co tutaj napisałam. Większość diet jest niezdrowa czy to odchudzanie z brzucha, czy dieta kapuściana, czy chińska, musimy brać pod uwagę to jak na dietę zareaguje nasz organizm. Pamiętajmy ze głodząc się, oszukując głód i metabolizm na dłuższą metę możemy nie wytrzymać i zaszkodzimy naszemu zdrowiu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Proste Odchudzanie”
   Tagi:
   Autor(ka):
   martynasmal
   Czas publikacji:
   sobota, 23 czerwca 2012 12:26